Szkolna choinka noworoczna

Dzień 26 stycznia 2019 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się szkolna choinka noworoczna. Ta impreza zawsze ma charakter środowiskowy i długoletnią tradycję. W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie, absolwenci naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Szkolne koło teatralne przedstawiło spektakl teatralny pt. „Królewicz szuka żony”. Scenariusz, oprawa muzyczna, projekt scenografii i reżyseria spektaklu była dziełem przygotowanym przez panią Mariannę Wychocką. Przy scenografii pomagała pani Małgorzata Krześniak.
Piękne kostiumy, scenografia, odważnie wypowiadane kwestie oraz taniec i śpiew, sprawiły, że spektakl zebranym gościom dostarczył niezapomnianych wzruszeń, mnóstwo radości i wiele powodów do dumy z występów małych aktorów.

Dzieci pozbawione tremy doskonale sprawdziły się w swoich rolach, a wdzięczna publiczność nagrodziła je gromkimi owacjami na stojąco.
Natomiast najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie klas 0-II – przygotowali piękny pokaz taneczny pod okiem instruktorki tańca.
Następnie rozpoczął się „wielki szalony bal”. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, rycerzy, czarownice i inne bajkowe postaci. Wszyscy uczestnicy zabawy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym, karnawałowym rytmom. Dzieci bawiły się wspaniale ze swymi rodzicami, nauczycielami, kolegami i koleżankami.
W trakcie trwania zabawy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na stołach znalazły się przepyszne, kolorowe kanapki, a na deser owoce i słodycze. Mamy zadbały i dopilnowały, aby każde dziecko było zadowolone.
Największą atrakcją tego wieczoru było przybycie Mikołaja z pełnym workiem słodkich smakołyków. Dzieci bawiły się wybornie, wspomnienia tych miłych chwil trwają do dziś…
Ta wspaniała impreza zakończyła się po godzinie 20.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.

Marianna Wychocka

 

Spektakl „Królewicz szuka żony” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Przydworzycach
zarejestrowany przez telewizję kozienicką TV Nasz Powiat