Choinka Noworoczna

Dzień 11 lutego 2023 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się szkolna choinka noworoczna. Ta impreza  zawsze ma  charakter środowiskowy i długoletnią tradycję. Po trzyletniej przerwie ze względu na pandemię COVID-19, w sali gimnastycznej naszej szkoły znów tłumnie  zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

 

 

Pani dyrektor Małgorzata Wojtak przywitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Magnuszew pana Marka Drapałę, Przewodniczącego Rady Gminy Magnuszew pana Marka Kozłowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Magnuszew panią Marzannę Cwyl, radnych Gminy Magnuszew pana Huberta Kapustę i pana Piotra Piętkę, Podinspektor Oświaty w Gminie Magnuszew panią Marzenę Kowalską, sołtysów wsi Przydworzyce, Bożówka, Basinów, Trzebień, byłych pracowników szkoły panią Elżbietę Kapustę, panią Henrykę Strzałkowską, panią Aldonę Lewandowską, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły, rodziców, uczniów i ich rodziny,  absolwentów szkoły i całą społeczność szkolną.

Sala gimnastyczna,  w której odbyło się przedstawienie przemieniła się w baśniową krainę,  a to za sprawą pani Doroty Majewskiej , która przygotowała  przepiękną i barwną scenografię do spektaklu,, Rzepka” oraz  Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań: Marzeny Kucińskiej i Patrycji Pytlarczyk.

Szkolne koło teatralne po raz dziewiętnasty przygotowało na tę okazję muzyczno-teatralną niespodziankę. Niespodzianką był spektakl teatralny pt. ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Scenariusz, oprawa muzyczna i reżyseria spektaklu była dziełem  przygotowanym  przez panią Mariannę Wychocką.

Wszyscy widzowie z zapartym tchem i z niecierpliwością oglądali przedstawienie,
i oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role rzepki, babci i dziadka, wnuczka, a także różnych zwierzątek takich jak : pieska, kotka, kurki, gąski,  bociana, żabki i kawki . Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.  Widownia była zachwycona , ponieważ spektakl ,który obejrzała sprawił im ogromną frajdę i radość. Wysiłek wszystkich biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany uśmiechami dzieci, dorosłych oraz gromkimi oklaskami i fantastyczną atmosferą, jaka panowała na sali.
Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem. Owacjom nie było końca.

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów.  I jak na karnawał przystało, po przedstawieniu rozpoczął się „wielki szalony bal” przy muzyce DJ Dariusa. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, rycerzy, czarownice i inne bajkowe postaci. Wszyscy uczestnicy zabawy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym, karnawałowym rytmom. Dzieci bawiły się wspaniale ze swymi rodzicami,  nauczycielami, kolegami i koleżankami. W czasie balu została rozdana, ,Poczta Walentynkowa” przygotowana przez Samorząd Uczniowski i opiekunów samorządu panią Marzenę Kucińską i panią Patrycję Pytlarczyk, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wielką niespodzianką  i atrakcją balu okazał się Mikołaj, który częstował cukierkami oraz chętnie włączył się do zabawy karnawałowej i tańczył z dziećmi. Na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcia w Foto-budce i zachować radość tego dnia na dłużej. Zdjęcia robiła pani  Dominika Kocyk, natomiast  całość imprezy kamerowała Patrycja Pytlarczyk. Do robienia zdjęć i nagrania imprezy został wykorzystany sprzęt z programu ,, Laboratoria Przyszłości.”

W trakcie trwania zabawy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na stołach znalazły się przepyszne, kolorowe kanapki, ciasto, a na deser owoce,  słodycze i napoje. Mamy zadbały i dopilnowały, aby każde dziecko było zadowolone. Ta wspaniała impreza zakończyła się po godzinie 19.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.

Pani dyrektor  Małgorzata Wojtak podziękowała wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tak pięknej i radosnej choinki noworocznej.

 

Marianna Wychocka