Niezwykli goście w naszej szkole

W celu uatrakcyjnienia procesu edukacji zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę „Zaelektryzowani”. Aktorzy tej grupy przyjechali do nas 7 października 2019 r. z interaktywnym spektaklem pt.” Fizyka wszędzie styka”. Tematyka występu obejmowała wiedzę z przyrody, fizyki i chemii, a tematem przewodnim było powietrze i własności niektórych jego składników.

Uczniowie mogli obejrzeć bardzo ciekawe eksperymenty takie jak:
– powstawanie wirów pierścieniowych
-pozyskiwanie wodoru z wodorotlenku sodu
– wybuch wodoru w zetknięciu z ogniem
– wytwarzanie sztucznej chmury( w szklanym naczyniu) z etanolu pod wysokim ciśnieniem
Ponadto uczestnicy tego spektaklu mogli podziwiać efekty doświadczenia z ciekłym azotem w połączeniu z wrzącą wodą oraz brać czynny udział w zabawach z helem i efekcie Stroopa. Prowadzącym bardzo sprytnie udało się przemycić treści lekcyjne w scenariuszu swojego przedstawienia. Uczniowie bardzo przyjemnie i aktywnie spędzili czas, zdobywając jednocześnie bardzo potrzebną wiedzę.

Bożena Witkowska