Rajd rowerowy do Chodkowa

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz uczniowie z SP w Przydworzycach odbyli jesienny raj rowerowy do Chodkowa. Wycieczka ta odbyła się w sobotę, dn. 12.10.2019r. Pod opieką pani Agaty Cwyl i pana Stanisława Gronka spod szkoły w Przydworzycach wyruszyli duktami leśnymi. Pogoda była rewelacyjna.

Choć droga po ostatnich opadach deszczu okazała się miejscami błotnista, mokra i wąska, jak na tak dużą grupę uczniów, to wszyscy poradzili sobie znakomicie. Czasem doskwierał brak kondycji uczniów, czasem głód, popsuło się jedno siodełko, ale humory dopisywały wszystkim. Pierwszym celem rajdu było odwiedzenie miejsca potyczki naszego patrona szkoły „mjr Hubala” w Chodkowie. Wspólna modlitwa i zapalenie znicza miało bardzo podniosły charakter. To miejsce dla uczniów naszej szkoły jest szczególnie ważne, dlatego często go odwiedzają i o nie dbają. Podczas rajdu rowerowego ważne było też poznanie naszej okolicy, jej topografii, warunków naturalnych, ale również doskonalenie sprawności kondycyjnych i koordynacyjnych. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i ruch to najlepsze momenty na integrację uczniów i nawiązywanie kolejnych przyjaźni. Przez całą drogę towarzyszył nam psiak o imieniu Borys, jednego z uczestników rajdu. W drodze powrotnej w okolicach Ryczywołu, za zgodą pana Leśniczego, było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Mamy nadzieję, że rajdy rowerowe staną się jesienną tradycją naszej szkoły.

Jesień w Szkole Podstawowej w Przydworzycach została więc powitana hucznie, a teraz czekamy do wiosny.

Uczniowie SP w Przydworzycach