II Magnuszewski Przegląd Recytatorski Poezji Patriotycznej i V Gminny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej

W poniedziałek, 4 listopada 2019r odbyły się eliminacje do II Magnuszewskiego Przeglądu Recytatorskiego oraz V Gminnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod Patronem Wójta Gminy Magnuszew Marka Drapały. W Przesłuchaniach wzięło 20 recytatorów i 12 wokalistów
W II Magnuszewskim przeglądzie Recytatorskim 7 listopada 2019r. nasza szkołę reprezentowali:

Oddział przedszkolny i kl. „O” / opiekun : A. Lewandowska
• Aleksandra D.
• Miłosz G.
• Filip P.
Klasy I-III / opiekunowie: J. Witkowska, M. Majewska, D. Majewska
• Paweł K. –kl. I
• Hanna G. –kl. II
• Patrycja O. –kl. III
Klasy IV- VI /opiekun: M. Kucińska
• Aleksandra K. –kl. VI
• Szymon K. –kl. VI
• Kinga P. –kl. VI
Klasy VII – VIII / opiekun M. Kucińska
• Jakub K. – kl. VII
• Malwina K. –kl. VII
• Amelia K. –kl. VIII
Natomiast 8 listopada 2019r w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości nasza szkoła uczestniczyła w V Gminnym Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowanym pod patronatem Wójta Gminy Magnuszew. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Tradycji Historycznej przy Skansenie Militarnym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkół z terenu gminy Magnuszew. Uroczystego otwarcia V Gminnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej dokonał Wójt Gminy Magnuszew Marek Drapała wraz z dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie Elżbietą Wachnik. Naszą szkołę reprezentowali:
• Dziecięcy Zespół Wokalny „Wesołe Nutki” z utworem „Jestem Polakiem”
• Młodzieżowy Zespół Wokalny „Canatare” z utworem „Polskie kwiaty”
• Amelia K. w utworze „Taki kraj”
Opiekunami wokalistów były panie M. Kucińska i M. Majewska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę patriotyczną.

Małgorzata Majewska