Kolejna nocka filmowa w SP w Przydworzycach

Dnia 12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się już po raz drugi historyczna nocka filmowa pod opieką pani Agaty Cwyl, Marzeny Kucińskiej i pana Stanisława Gronka. Zaszczyciła nas również swoją obecnością pani dyrektor Małgorzata Wojtak.

W godzinach późno popołudniowych na dużym ekranie oglądaliśmy film „Stara Baśń. Kiedy Słońce było Bogiem” w reż. Jerzego Hoffmana, na podstawie powieść Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wiele wydarzeń, postaci przedstawianych w filmie wymagały komentarza historycznego, co robiła pani Agata Cwyl.

Po pierwszej części filmu wszyscy wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej „świetliki”, na terenie boiska szkolnego. Zabawa była „przednia” – polegała na zebraniu jak największej liczby numerów zadań, które posiadali uciekający uczniowie, zaopatrzeni w latarki, zwani „świetlikami”. Zadania dotyczyły filmu, wiadomości historycznych związanych z Niepodległością Państwa Polskiego oraz szeroko pojętej rozrywki.

Po zabawie na świeżym powietrzu i drugiej części filmu dla wszystkich była pizza. Całe wydarzenie skończyło się tuż przed godz. 21:00. Wszyscy byli zadowoleni. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i opiekunom naszej historycznej nocki filmowej, liczymy na więcej takich zabaw w naszej szkole.

Agata Cwyl