Choinka Noworoczna w SP w Przydworzycach

Dzień 8 lutego 2020 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym , bowiem w tym dniu odbyła się Choinka Noworoczna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. Uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich rodziców, dziadków, władze gminy, absolwentów szkoły, sołtysów, ciocie, wujków, mieszkańców Przydworzyc i okolic na przedstawienie teatralne pt.,, Pchła Szachrajka.”

Wszyscy stawili się tłumnie. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Magnuszew pan Marek Drapała, radny Hubert Kapusta, radny Piotr Piętka, pani Ewa Stopka wicedyrektor ZSiPO w Magnuszewie, emerytowani pracownicy szkoły, sołtysi okolicznych wsi oraz licznie zebrani rodzice, dziadkowie, absolwenci i okoliczni mieszkańcy. Wszystkich gości serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wojtak.
Uroczystość nasza była podzielona na dwie części. Na część pierwszą składały się występy wychowanków naszej szkoły, a w części drugiej zawitał Karnawał i zabawa karnawałowa. W tym roku uczniowie pięknie zaprezentowali się w spektaklu teatralnym pt.,, Pchła Szachrajka ‘’, wyreżyserowanym przez p. Mariannę Wychocką. „Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu takie psoty i gałgaństwa, jak pchła owa, proszę państwa” – tak zaczęło się przedstawienie. Pchła Szachrajka, to zabawna historia sprytnej, małej pchły. Miała dom na przedmieściu, bryczkę, dwa kucyki, psa, owcę, kurę oraz koty. Jednym słowem, jej życie ułożone było znakomicie. Uwielbiała bale, wiedeńskie walce, świetnie śpiewała, a w wolnych chwilach lubiła wpadać do cukierni na rurki z kremem. Ciągle psociła i figlowała. Przechodzi ła niezliczone metamorfozy, zabierając widzów w świat dynamicznych przygód. Wszystkie szalone pomysły rezolutnej pchełki zostały na scenie ożywione gracją, werwą i humorem, w taki sposób, że publiczność reagowała śmiechem i cały czas z zapartym tchem śledziła bieg wydarzeń pchełki. Uwagę zwracały gesty, miny i niezliczone psoty Szachrajki, w rolę, której wpasowała się idealnie Kinga Pomarańska. Kroku dotrzymywali jej pozostali aktorzy.
Niewątpliwym atutem tego przedstawienia, który urzekł wszystkich widzów były bajkowe kostiumy i piosenki wpadające w ucho odbiorców, którzy mogli przenieść się w czarujący i niezwykły świat. Szerszeń, piosenką,, Cała sala śpiewa z nami” porwał do tańca i wspólnego śpiewania całą widownię. Bajkowego klimatu dopełniła piękna scenografia przygotowana przez p. Dorotę Majewską i p. Małgorzatę Krześniak. Mali aktorzy i opiekun zostali nagrodzeni wielkimi brawami za ogrom pracy włożony w przygotowanie spektaklu. Pochlebne opinie zaproszonych gości były wyrazem osiągniętego sukcesu.
Po przedstawieniu przyszedł czas na wesołą zabawę karnawałową.
Wszyscy uczestnicy zabawy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym, karnawałowym rytmom. Dzieci bawiły się wybornie ze swymi nauczycielami, rodzicami, dziadkami.
W trakcie trwania zabawy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na stołach znalazły się przepyszne, kolorowe kanapki, a na deser słodycze i napoje. Mamy zadbały i dopilnowały, aby każde dziecko było zadowolone. Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w pamięci wszystkich uczestników.

Marianna Wychocka