Święto Szkoły

8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły połączone z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz ślubowaniem klasy I.
Dzień rozpoczął się od pokazu grupy historycznej „Rekonstrukto” z programem „Ku Niepodległej” – opowieści o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.
Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć program artystyczny zatytułowany „Piękna nasza Polska cała” przygotowany przez uczniów klasy I, klas IV – VIII oraz przedszkolaków pod kierunkiem pań: Małgorzaty Majewskiej, Marzeny Kucińskiej, Dominiki Kocyk, Izabeli Kotlarek i Danuty Czerwińskiej (dekoracja).

W uroczystościach brali udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Magnuszew pan Marek Drapała, byli pracownicy szkoły: panie Elżbieta Kapusta i Stanisława Piechota oraz rodzice.
Słuchacze wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, upamiętniającej losy Ojczyzny i postać mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” – patrona szkoły. Podsumowaniem całej uroczystości było ślubowanie uczniów klasy I, którzy od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Po chwilach pełnych wzruszeń uczestnicy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.

Marzena Kucińska