Szkoła Podstawowa w Przydworzycach

 Biuletyn Informacji Publicznej

 

     

Startuj z nami| Dodaj do ulubionych     

 
   ..::  Wygraliśmy konkurs na szkolną witrynę!   ::..
 
 

 Szkoła miesiąca listopada 2003 portalu EDUSEEK

    Hurra!!! 
 Zostaliśmy laureatami listopadowej edycji Konkursu na szkolną witrynę - "Szkoła miesiąca" Super Portalu edukacyjnego Eduseek.

 
eduseek katalog Dodaj adres URL Pomoc

 
     
 
   ..::   Wydarzenia w roku szkolnym 2003/2004   ::..
 

  

2 kwietnia 2004r. TU ZNAJDZIESZ drugą wersję tej strony: kliknij!.

1 kwietnia 2004r. Żart Prima Aprilisowy: koty.

20 marca 2004r.  Wreszcie nadeszła wiosna. Pierwsza burza z błyskawicami wróży optymistycznie. Teraz to już na pewno łatwiej będzie się uczyć !

21 lutego 2004r. I znów "cała sala tańczy z nami" tym razem w wydaniu dla dorosłych!!! Przy dźwiękach orkiestry bawili się wspólnie: nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście - przedstawiciele miejscowych władz gminnych. Zabawa była przednia, bufet suto zaopatrzony dzięki staraniom naszych wspaniałych Mam i trwała do ... białego rana.

 19 lutego 2004r. Zabawa karnawałowa dla uczniów już w nowej sali gimnastycznej!!! Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Nie zabrakło też konkursów, min. odbył się "Szkolny Idol", a uczestnicy konkursu literackiego "Kochana Babciu, Kochany Dziadku życzę Ci..." otrzymali nagrody. Naszym popisom na parkiecie przyglądało się liczne grono rodziców i nie tylko, bo nasi absolwenci też byli ciekawi, jak wygląda teraz nasza kochana "buda"?

 14 lutego 2004r
. w naszej szkole zamiast Walentynek były jeszcze ferie zimowe.  Szkoda?

 19 grudnia 2003r. w ostatnim dniu nauki 2003 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Uczniowie kl. VI przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Wszyscy składaliśmy sobie świąteczno-noworoczne życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Tego dnia odbyło się też rozstrzygnięcie klasowego konkursu na szopkę bożonarodzeniową dla uczniów kl. II,  kartę świąteczną w kl. III i  życzenia świąteczne w kl. VI.

 17 grudnia 2003r. udział w eliminacjach X Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek wzięła nasza schola "Kryształki" pod kierunkiem pana S. Gronka.

 17 października 2003r
. w naszej szkole rozstrzygnięto gminny  konkurs plastyczny pod hasłem: "Polsko Ty moja! Wspomnij Ty o nas! O! Wspomnij!" - z okazji obchodów na terenie gminy Magnuszew 140 rocznicy powstania styczniowego. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Oto jego wyniki: I miejsce - Dominika Cwyl PSP Przydworzyce, II m. - Milena Krześniak PSP Przydworzyce, III m. - Damian Jakóbczak PSP Rozniszew oraz Alicja Kozłowska PSP Magnuszew. Przyznano także trzy wyróżnienia. Najciekawsze prace zostały wystawione w Urzędzie Gminy w Magnuszewie.

 15 października 2003r. "Dzień Nauczyciela - serca rozwesela" i rozweselił !!! Przedstawiciele samorządu szkolnego przygotowali dla nauczycieli montaż słowno - muzyczny z okazji Ich święta. Nie zabrakło w nim także elementów tanecznych. Szóstoklasiści wykonali przepiękne jesienne bukieciki, którymi obdarowali wszystkich pracowników szkoły. Były także bisy i łzy w oczach. Szkoda tylko, że na tej uroczystości zabrakło przedstawicieli ... Rady Rodziców.
         O godz. 1300 tego samego dnia w Zespole Szkół w Magnuszewie wszyscy czynni i emerytowani nauczyciele naszej gminy,  władze samorządowe oraz pracownicy administracji i obsługi mieli okazję miło spędzić czas przy dźwiękach muzyki. Były przemówienia, nagrody, popisy aktorskie i taneczne uczniów tamtejszych szkół. W przyszłym roku prawdopodobnie nasza szkoła będzie gospodarzem takiej imprezy.

 13 października 2003r. Odbył się I etap  konkursu o "Kozienickim Parku Krajobrazowym i Powiecie Kozienickim". Laureatem etapu szkolnego został uczeń klasy VI - Karol Lewandowski.

 26 września 2003r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nie tylko podczas drogi do szkoły i z powrotem. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, a pytaniom i rozmowom nie było końca. Nasi milusińscy otrzymali zapewnienie od panów policjantów, że chętnie nas odwiedzą ponownie, jeśli tylko ich zaprosimy. Trzymamy Was za słowo, Panowie!

 Na zebraniu z rodzicami, w dniu 24 września 2003 r. przedstawiono projekt wyboru patrona szkoły.

 Od dnia 21 września 2003r. szkoła bierze udział w akcji pod hasłem: "Poszukujemy dzikich wysypisk".  Jej organizatorem  jest PSP w Brzeźnicy. Akcja ma formę konkursu. Stosowne materiały (zdjęcia, mapa, ankiety, prace pisemne i plakaty) zostały już przesłane. Podsumowanie już wkrótce! 

 1 września 2003r. - No i wreszcie zaczął się. Po najdłuższych wakacjach, jakie można sobie wyobrażać (?), rozpoczął się nowy rok szkolny. Z  dużym zapałem i nadziejami wstępujemy w progi szkoły.....


11.08.2003r. Od dziś można oglądać stronę naszej szkoły. Postaramy się na bieżąco zamieszczać informacje zarówno te najważniejsze, jak i te, mówiące o codziennym dniu ucznia i nauczyciela szkoły.

Wytrwali odnajdą ciekawostki z historii szkoły zaczerpnięte ze starej kroniki.
Będziemy zamieszczać zdjęcia z uroczystości i imprez.

Klasa II zaprasza na swoje strony.

Przypominamy, kto dotychczas uczył  w szkole.

Rodzice też znajdą coś dla siebie.


 
 
     
 
..:: Uwaga! ::..
     
     
 
..:Aktualności:..
 

*  1 września - inauguracja
  roku szkolnego.

* Wybieramy patrona
  szkoły.
*  19-21 IX - udział w akcji
  "Sprzątanie Świata".
* 21 IX - rozpoczęcie akcji 
  "Poszukujemy dzikich
  wysypisk".
* 26 IX - "Bądź bezpieczny" - spotkanie z Policją.
* 15 X - Dzień Edukacji
  Narodowej.
* 15 X - I etap  konkursu
  o "Kozienickim Parku
   Krajobrazowym i
   Powiecie Kozienickim".
* 17 X - rozstrzygnięcie
  gminnego  konkursu
  plastycznego z okazji 140
  rocznicy wybuchu
  Powstania Styczniowego.
 
Zagłosuj na nas! Szukaj w eduseeku!
  Zagłosuj na naszą stronę !
 
     
 
..::   ::..
 
 

To miejsce czeka na informacje o Twich sukcesach i osiągnięciach.

 
     
 
..:: Kronika ::..
 

 
     
 
..:: Strażak ::..
 

 
 

22 kwietnia 2004r.

 
     
© 2003-04 Szkoła Podstawowa w Przydworzycach               Webmaster: Małgorzata Majewska