Szkoła Podstawowa w Przydworzycach
im.  majora Henryka Dobrzańskiego - "Hubala"

 Biuletyn Informacji Publicznej

 

     

Startuj z nami| Dodaj do ulubionych     

 
                Przyjaciele szkoły
 

  


Ogólnopolskie
Stowarzyszenie Społeczne
 Misja Pojednania
przekazało szkole tablicę pamiątkową z napisem:

"W dowód pamięci HUBALCZYKOM,
ostatnim żołnierzom
wojny obronnej Polski 1939 roku,
pierwszym partyzantom II wojny światowej, walczącym
w Oddziale Wydzielonym Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala"
1939-1940
RODACY"

Serdecznie dziękujemy!!!
 

 

Oni nas wspierają - wielkie dzięki!!!

 • Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn - Jan Czachowski

 • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczne MISJA POJEDNANIA - Tadeusz Kreps  Ciechocinek

 • Mieszkańcy wsi: Przydworzyce, Dębowola, Bożówka, Kłoda (kliknij)

 • Tadeusz Kowalczyk - Radny Powiatu Kozienickiego

 • Krzysztof Kapusta - Radny Gminy Magnuszew

 • Jerzy Piskor - dyrektor SP 21 im. Królowej Jadwigi Lublin

 • Sklep Wielobranżowy - Maria Olszewska  Magnuszew

 • PINEMEBEL Sp. z o.o. Kozienice

 • Zakład Stolarski - Ryszard Kutyła Magnuszew

 • ZBYCH - POL Elżbieta i Zbigniew Stykowscy Sp. Jawna
   Zakład Produkcyjny nr 2 Kozienice

 • Księgarnia Szkolna - Grażyna i Zbigniew Wojtasowie Warka

 • PIEKARNIA -Tomasz Kowalczyk Magnuszew

 • Studio Reklamy EUROPA - Małgorzata Kutera - Brodowska Kozienice

 • PIHU CENTROPRAW Sp. z o. o. - Marian Śledź Kozienice

 • Tadeusz Narojczyk - stolarz Przydworzyce

 • Andrzej Majewski - Łuczynów

 • Sklep Wielobranżowy - Barbara Pietrzyk Magnuszew

 • ALDI - Market Mirosław Kowalczyk Magnuszew

 • Sklep Spożywczy - Maria Janowska Przydworzyce

 • Bogdan Stańczyk - Bożówka

 • Hubert Kapusta - Bożówka

 • Zdziesłąw Trociński - sołtys wsi Przydworzyce

 • Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny  Zenobiusz Kurzepa - Magnuszew

 • Jadwiga i Grzegorz Kończakowie - Ryczywół

 • Bank Spółdzielczy w Piasecznie

 • Kwiaciarnia - Grażyna Dudek Magnuszew

 
 
     
 
   ..::   Wydarzenia w roku szkolnym 2004/2005   ::..
 

  

 Nasz sztandar w Grabowie

17 maja 2005r. przy stacji kolejowej Grabów nad Pilicą odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku i tablicy upamiętniającej pożegnanie i oddanie pośmiertnego hołdu Józefowi Piłsudskiemu w Jego ostatniej drodze na Wawel.
Właśnie w tym miejscu przed 70 laty
Dyrektor Naczelny Lasów Państwowych Adam Loret wraz z leśnikami składał ostatni hołd Marszałkowi na najbliższej od Warszawy granicy powierzonych mu lasów.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, Dyrekcji Generalnej i Regionalnej Lasów Państwowych, organizacji kombatanckich, a także młodzież szkolna (w tym także nasz poczet sztandarowy) i okoliczni mieszkańcy. Oto FOTOREPORTAŻ.

10 - 12 maja 2005r. w Radomiu odbył się II Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki, w którym wzięło udział blisko 400 dzieci z 93 placówek. Uczennica naszej szkoły Łucja Trocińska z kl. V pod opieką p. S. Gronka wyśpiewała Wyróżnienie Honorowe, którym był udział w Gali Finałowej. Serdecznie gratulujemy!

W nocy z 4 na 5 maja 2005r. odszedł "na wieczną wartę"  porucznik Antoni Smerdzyński  "Dym". Uznał, że powierzone zadanie na tej ziemi wykonał. Zameldował się w niebiosach, gotowy do dalszej służby - strzelec "Dym" od Hubala. 7 maja poczet sztandarowy naszej szkoły oddał Mu ostatni pokłon i uczestniczył we mszy świętej w kościele w Przysusze.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 Spotkanie z córką Hubala

30 kwietnia 2005r. mija 65. rocznica śmierci legendarnego Hubala, mjr. Henryka Dobrzańskiego - patrona naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klas: III, IV, V i VI wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystościach w Poświętnem i pod Anielinem. Właśnie tam zginął Ten, który swoim żołnierzom mówił: "Jedna jest tylko przysięga i nikt nas od niej nie zwolnił, obowiązkiem jest walczyć do końca". I walczył. Zginął z bronią w ręku.
Dzisiaj żyje jeszcze tylko kilku żołnierzy mjr. Hubala. Są to porucznicy: Józef Badura, Jan Maciążek i Antoni Smerdzyński oraz łącznik oddziału Łukasz Matysiak.

Uroczystość ta była dla nas także pierwszą (ale na pewno nie ostatnią!) okazją do spotkania z córką mjr. Hubala - p. Krystyną Dobrzańską - Sobierajską. Oto FOTOREPORTAŻ.

15 kwietnia 2005r. nasze uczennice: Patrycja Rulak kl.II i Sylwia Kocyk kl. IV zostały laureatkami konkursu plastycznego zorganizowanego przez ZEORK ph. "Prąd naszym bezpiecznym przyjacielem". Wręczenie nagród (odtwarzaczy DVD) odbyło się w Skarżysku - Kamiennej, gdzie dziewczyny udały się pod opieką p. M. Wojtak, która przeprowadziła ten konkurs  (do etapu szkolnego wpłynęło około 25 prac naszych młodych plastyków). Patrycji i Sylwi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

5 kwietnia 2005r. w całej Polsce szóstoklasiści stanęli przed swoim pierwszym egzaminem. Ciekawe, jak im poszło???
 


2 kwietnia 2005r. godz. 2137 ...

Nasza szkoła - tak, jak cały świat, przyobleka się w żałobę po umiłowanym Ojcu Świętym -
Janie Pawle II - Papieżu
 


 11 marca 2005r. gościliśmy w naszej szkole autora " Kozienickiej baśni" pana Dariusza J. Szewca wraz z redaktor naczelną gazety lokalnej "OKO" panią Anną Tadrą. >>> więcej <<<

 5 lutego 2005r. Dominika Konofał z kl. V i Justyna Łapacz z kl. VI zajęły I miejsce w powiatowych eliminacjach w tenisie stołowym, które odbyły się w ZSO w Brzózie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach międzypowiatowych.

22 grudnia 2004r. to niezwykły dzień w naszej szkole. Jak co roku, wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole, dzielimy opłatkiem i składamy najlepsze życzenia przy wtórze pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego szkolnego chórku. W tym roku zaproszenie do wspólnej wigilii przyjęła także p. v-ce wójt Barbara Sobota oraz tradycyjnie już gościliśmy także księży z naszej parafii. 

               
Wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego roku 2005

 6 grudnia 2004r.
maluchy gościły u siebie św. Mikołaja. Uczniowie klas starszych z okazji mikołajkowego święta wybrali się do stolicy na mały rekonesans połączony z seansem filmowym. Oj, warto było!!!

 
25 listopada 2004r. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość ślubowania pierwszoklasistów - wychowanków p. Marianny Wychockiej. Uczniowie klasy I pięknie zaprezentowali się w programie artystycznym p. n. "W krainie wiedzy" oraz w układzie tanecznym krakowiaka. Popisom naszych najmłodszych uczniów przyglądali się ich rodzice i dziadkowie oraz cała społeczność naszej szkoły. Życzymy wszystkim samych sukcesów w nauce!!!

 
30 października 2004r., w wieku 81 lat opuścił nas  kapitan Leopold Adam Zaborek „Orlik” , żołnierz Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora „Hubala”.

Przez wiele lat piastował stanowisko Prezesa Zarządu „Środowiska Hubalczyków” przy Światowym Związku Byłych Żołnierzy AK. To w dużej mierze Jego zasługa, że młodzież polska wybierała mjr. Henryka Dobrzańskiego – Hubala  i Hubalczyków na patronów swoich szkół i drużyn harcerskich.

Kpt. Leopold Zaborek odznaczony był Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Partyzanckim i wieloma innymi odznaczeniami.

5 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły oddał Mu ostatni pokłon i uczestniczył we mszy świętej w Kościele Św. Katarzyny na warszawskim Ursynowie.

Należał to tych, którzy swoim życiem stawiają pomniki

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 

     
  Społeczność szkoły po rozpatrzeniu kilku kandydatów na patrona szkoły podjęła decyzję w r. szk. 2003/04 o nadaniu szkole  imienia majora Henryka Dobrzańskiego - "Hubala" dla upamiętnienia nadzwyczajnej odwagi i dzielności dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, który stoczył swoją pierwszą potyczkę z Niemcami 1 października 1939 r. na terenie obwodu naszej szkoły. Stąd wyruszył na Ziemię Kielecką, podejmując walkę partyzancką.
Uroczystość nadania imienia oraz wręczenia sztandaru szkole odbyła się w dniu 20 października 2004r. Oto fotoreportaże: GALERIA zdjęć 1  ,   GALERIA zdjęć 2  ,   GALERIA zdjęć 3   z uroczystości.                      [ więcej o patronie ]
 
 

 


 

 

 14 października 2004r. - Święto Szkoły i jej pracowników. Samorząd uczniowski pod czujnym okiem p. D. Majewskiej i p. S. Gronka przygotował montaż słowno-muzyczny. Były kwiaty, miłe słowa i ... słodkie upominki. Tym razem nie zabrakło również przedstawiciela Rady Rodziców - p. S. Konofała. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

 13 października 2004r. - ubiegłorocznym zwyczajem w przede dniu Święta Edukacji Narodowej odbyła się gminna uroczystość z udziałem naszych władz lokalnych. W tym roku gospodarzem uroczystości było Gimnazjum im. Żołnierzy spod Monte Casino w Mniszewie. Jak co roku były również nagrody Wójta Gminy Magnuszew. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

 1 października 2004r.
- Kolejna rocznica pierwszej potyczki Hubala z Niemcami. Z tej okazji odwiedziliśmy to miejsce w Woli Chodkowskiej. Z zapartym tchem wysłuchaliśmy relacji naocznego świadka  tamtych wydarzeń - pana Józefa Balcerzaka, uporządkowaliśmy miejsce wokół kamienia pamiątkowego i zapaliliśmy znicze.

 1 września 2004r. - No i wreszcie zaczął się.  Z  dużym zapałem i nadziejami wstępujemy w progi szkoły..... Ten dzień to także 65 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zawsze pamiętamy o poległych w obronie naszej Ojczyzny.Tu znajdziesz więcej wiadomości z roku szkolnego 2003/2004
a tu z roku szkolnego 2005/2006
a tu z roku szkolnego 2006/2007,
rok szkolny 2007/2008,
rok szkolny 2008/2009,
rok szkolny 2009/2010,
rok szkolny 2010/2011,
rok szkolny 2011/2012,
rok szkolny 2012/2013,
rok szkolny 2013/2014.

 
 
     
 
..:: Sponsorzy ::..
   

Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem:

RADA GMINY
MAGNUSZEW

ZPHU MULTI-SMAK
M. Miśkiewicz Mniszew

ENERGOMONTAŻ PÓŁNOC Świerże Górne


AGROCENTRUM
T. Majewski Magnuszew

BONINEX Sp. z o.o.
M. Madziar, S. Moczulski Magnuszew

ASTRA Sp. cywilna
P. Figlewicz, A. Tylus
Ryczywół

ENERGOMONTAŻ
SERWIS
Zakład Chroniony
Świerże Górne

ZAKŁADY REMONTOWE ENERGRTYKI
LUBLIN S.A.
Zakład Kozienice
w Świerżach Górnych

PZU S.A.
Inspektorat Kozienice

PRZEDSIĘBIORSTWO
Inżynieryjno-Budowlane
TATRO - BET
Głowaczów z siedzibą
w Pionkach

NSZZ Solidarność
Elektrowni KOZIENICE
w Świerżach Górnych
 

 
     
 
..:: Uwaga! ::..
   

 Byliśmy laureatami edycji listopad 2003  Konkursu na szkolną witrynę - "Szkoła miesiąca" Super Portalu edukacyjnego Eduseek.  
 

 Szkoła miesiąca listopada 2003 portalu EDUSEEK
  
  
Zobacz koniecznie !!!

 
     
 
..:: Foto ::..
 


  
pasowanie na ucznia

 
     
 
..:Aktualności:..
 

*  1 września - inauguracja
  roku szkolnego.

*  1 października - 65 lat temu Hubal stoczył w Woli Chodkowskiej pierwszą zwycięską potyczkę z Niemcami.
* 14 października - Dzień Edukacji Narodowej.
* 20 października - Święto Szkoły - fotoreportaż 3.
- Śmierć Hubalczyka -
kpt. L. A. Zaborka;
Listopad:
- Ślubowanie klasy I;
Grudzień:
- Mikołajki 2004;
- Szkolna wigilia;
Styczeń:
- Jak daleko do ferii!
Luty:
- Sukcesy sportowe w tenisie stołowym;
Marzec:
- Gościmy... nie tylko wiosnę;
Kwiecień:
- Żałoba narodowa po śmierci Papieża Polaka;
- Sukcesy artystyczne w konkursie plastycznym;
- 65. rocznica śmierci patrona szkoły;
Maj:
- Śmierć Hubalczyka por. A. Smerdzyńskiego;
- Sukces artystyczny w Konkursie Piosenki;
- W holdzie Marszalkowi Pilsudskiemu;

Zagłosuj na nas! Szukaj w eduseeku!
  Zagłosuj na naszą stronę !
 
     
 
..::   ::..
 


To miejsce czeka na informacje o Twoich sukcesach i osiągnięciach.

 
     
 
..:: Kronika ::..
 

 
     
     
© 2003-05 Szkoła Podstawowa w Przydworzycach               Webmaster: Małgorzata Majewska