Startuj z nami| Dodaj do ulubionych     

 
   ..::   Wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007   ::..
 


31 maja 2007r. Uczniowie klasy VI w towarzystwie swoich rówieśników z klasy IV i V odbyli pożegnalną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Choć pogoda nie specjalnie dopisała, to i tak udało im się obejrzeć niezły kawałek tego regionu Polski: Zagnańsk z najstarszym w Polsce dębem "Bartkiem", Oblęgorek z muzeum H. Sienkiewicza, Kielce z muzeum S. Żeromskiego i Katedrą oraz Święty Krzyż i Łysicę. Wszystkie te atrakcje zapewniła im organizatorka wycieczki P. B. Witkowska, wychowawczyni klasy VI.


26 maja 2007r.

Życzę Ci mamo
stu lat życia w uśmiechu
i radosnych oddechów
milion chwil bez złości
i wszelkiej pomyślności

 


29 kwietnia 2007r. Ostatnia niedziela kwietnia to dzień szczególnie uroczysty dla całej naszej szkolnej społeczności - kolejna, 67. rocznica śmierci naszego patrona, mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala". W tym roku uczestniczyliśmy jednocześnie w dwóch różnych uroczystościach z tej okazji: w Opocznie i Anielinie oraz w Ryczywole, gdzie byliśmy świadkami rekonstrukcji pierwszej potyczki Oddziału Wydzielonego WP pod dowództwem Hubala z Niemcami.


27 kwietnia 2007r. Jesteśmy gospodarzami IX Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym.
W rozgrywkach międzyszkolnych wzięli udział oprócz gospodarzy uczniowie szkół z Magnuszewa, Rozniszewa i Chmielewa. W kategorii drużynowej dziewcząt i chłopców zwyciężyły odpowiednio: PSP z Magnuszewa i PSP z Chmielewa. Indywidualnie zaś triumfowali: Monika Talaga PSP Magnuszew i Sebastian Piechota PSP Przydworzyce. Gratulujemy!!!


21 marca 2007r. Wiosno, wiosno, gdzie jesteś? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas obchodów Święta Wiosny. Nasi milusińscy malowali zwiastuny wiosny, szkolni poeci pisali wiosenne wierszyki, a ekolodzy z klas IV - VI sprawdzili swoją wiedzę w konkursie ekologicznym.


25 stycznia 2007r. Ferie tuż, tuż, ale u nas praca w toku i to na najwyższych obrotach! Dziś odbyła się premiera teatralna podsumowująca realizację programu "Cala szkoła czyta dzieciom" pod kierunkiem P. Marianny Wychockiej (reżyseria) we współpracy z P. Marzeną Kucińską (scenografia) oraz P. Stanisławem Gronkiem (opracowanie muzyczne). Mogliśmy podziwiać młodych aktorów w inscenizacji "Królowej Śniegu". Wszyscy bardzo się napracowali, ale z pewnością warto było.
Po przedstawieniu rozpoczęła się szalona zabawa choinkowa z udziałem DJ'a. Taka forma zabawy bardzo przypadła wszystkim do gustu, a to dzięki Mamom, które nie tylko podsunęły ten pomysł, ale również zadbały o słodki poczęstunek. BRAWO !!!
 >>> Zobacz fotoreportaż <<<


12 stycznia 2007r. Daniel Rybarczyk z kl. VI zdobywa III m. w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864 od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego". Gratulacje należą się także P. Agacie Cwyl , która przygotowywała nie tylko Daniela do tej niezwykłej "bitwy" o najwyższe laury i udało się. GRATULUJEMY !!!


5 stycznia 2007r. Rozpoczynamy nowy rok udziałem w koncercie muzyki poważnej i nie tylko w wykonaniu P. Marcina Jóźwika. Ten multiinstrumentalista juz po raz drugi gościł w naszej szkole. To był ciekawy program, w którym nie zabrakło także elementów zabawy i chyba nikt się nie nudził.


22 grudnia 2006r. Tym razem w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie wigilijne z udziałem miłych gości.
>>> Zobacz więcej <<<


15 grudnia 2006r. Tym razem uczniowie klas IV - VI odwiedzili teatr i Muzeum Narodowe w Warszawie w ramach realizacji Gminnego Programu Wyrównywania Szans Uczniów: "Dajcie nam szansę". To była okazja do odbycia niecodziennych lekcji: języka polskiego i historii. >>> Zobacz więcej <<<


14 grudnia 2006r. Rozpoczął się gorący okres przedświąteczny, pora życzeń i spotkań opłatkowych. To także okazja dla nas do udziału w kolejnej hubalowej wigilii w Radomiu.    << zobacz więcej>>


6 grudnia 2006r. to nie był dla nas "dzień, jak co dzień"! Skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji "DAR SERCA" na wielki koncert galowy w Sali Kongresowej na rzecz dzieci niepełnosprawnych "TEN SAM ŚWIAT - czyli mikołajkowy super show". Bawiliśmy się znakomicie, a pobyt w stolicy zakończyliśmy spacerem po warszawskiej Starówce. >>> Zobacz więcej <<<


29 listopada 2006r. "S.O.S. dla Ziemi" to już IV Edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez PSP nr 3 w Kozienicach - w tym roku pod hasłem: "W spiżarni Babuni". Do Turnieju Wiedzy  przystąpiło 9 szkół z powiatu kozienickiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała trójka uczniów z klasy VI: Klaudia Piętka, Mateusz Szczepaniak i Adrian Rulak, którzy przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem p. Bożeny Witkowskiej. Trud się opłacił, bo wywalczyli zaszczytne I miejsce. Młodzi plastycy z kl. II: Grzegorz Śwital i Sebastian Konofał otrzymali za swoje prace  wyróżnienia. Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody książkowe lub maskotki i dyplomy pamiątkowe.                                   GRATULUJEMY - TAK TRZYMAĆ!!!


28 listopada 2006r. na dłużej pozostanie w pamięci naszych najmłodszych koleżanek i kolegów, ponieważ właśnie dziś niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny. Już w szatni anielska postać częstowała wszystkie dzieci cukiereczkami. W przedstawieniu p.t.: "Sen chłopca, który się zagubił " również nie zabrakło niespodzianek! Dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku grając na instrumentach perkusyjnych, klaszcząc i tupiąc. Po spektaklu na scenie zjawił się Św. Mikołaj z Aniołem Gabrielem i rozdawał prezenty (szkoda, że nie wszyscy mogli się o nie starać!). Następnie udaliśmy się do kina Helios na film p.t.:"Sezon na misia". Dla "zerówkowiczów" była to także pierwsza wizyta w kinie. W drodze powrotnej oczywiście nie mogło zabraknąć nas w restauracji McDoland's. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domów. >>> Fotoreportaż <<<


20 listopada 2006r. Przystępujemy do realizacji Gminnego Programu Wyrównywania Szans Uczniów: "Dajcie nam szansę", która potrwa do 22 XII 2006r. Uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych mogą uczestniczyć w następujących formach zajęć: warsztaty artystyczne, ćwiczenia z ortografii, zajęcia korekcyjne, warsztaty muzyczne, koło ekologiczne, zajęcia sportowe, koło historyczne, zajęcia informatyczne, nauczanie indywidualne. Odbędą się również  wycieczki do Radomia i Warszawy, podczas których odwiedzimy muzea, kino i teatr.


30 października 2006r. -            " Wszystkie radosne chwile w życiu człowieka i społeczeństwa zyskują na wartości,
                                                                                                     jeśli przeżywa się je w gronie przyjaciół, osób życzliwych..."
.
Dla zaprzyjaźnionej z nami, poprzez dyrektora Jerzego Piskora - absolwenta naszej szkoły (1971), społeczności Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie  taką radością i świętem była uroczystość otwarcia nowej części szkoły, połączona z obchodami 95 - lecia jej istnienia. Wspaniałą dewizę patronki szkoły: "Nie dla siebie nam żyć należy" nauczyciele i uczniowie realizują poprzez hasło: "Szkoła 21 na miarą XXI wieku".
A kto jest tego wszystkiego ciekawy, niech nie wsadza nosa do kawy, tylko... kliknie  t u t a j !!!


26 października 2006r. 
 TAJEMNICA GROBU "HUBALA" ROZWIĄZANA?
Czy na cmentarzu w podczęstochowskim Wąsoszu pochowany został legendarny "Hubal", czyli major Henryk Dobrzański, pierwszy partyzant II wojny światowej? Pochodzący z Wąsocza Stefan Szaflik, obecnie mieszkający w Lublinie jest pewien, że tak - pisze "Dziennik Zachodni".
"Wiem na pewno, że na przełomie kwietnia i maja 1940 r. pochowano w tej miejscowości polskiego majora, który zginął w walce i - jak wówczas mówili Niemcy - był dowódcą partyzantów" - powiedział gazecie Stefan Szaflik. Kto inny mógł to być, jak nie major Dobrzański?


15 października 2006r. - Sebastian Konofał uczeń klasy II zdobywa srebrny medal w VIII Mistrzostwach Miasta i Gminy Góra Kalwaria w Terenowych Wyścigach Rowerowych Kategoria Szkół Podstawowych kl. I - III Chłopców. Czyżby kolejny sportowy talent w rodzinie państwa Konofałów? Gratulujemy!


14 października 2006r.

"Nie ma pociechy nad miłość dla ludzi,
nie ma mocy nad tę,
którą się czerpie z pracy"

 

Eliza Orzeszkowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani i wyróżnieni  odznaczeniami państwowymi i nagrodami:

  • p. Małgorzata Majewska - Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej /Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa i obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a także za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków/;
     

  • p. Elżbieta Kapusta - Nagrodą II stopnia Mazowieckiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej;
     

  • p. Dorota Majewska - Nagrodą Wójta Gminy Magnuszew;
     

  • p. Agata Cwyl, p. Stanisław Gronek, p. Marzena Kucińska, p. Aldona Lewandowska, p. Małgorzata Majewska, p. Stanisława Piechota, p. Stanisław Piechota, p. Bożena Stańczyk, p. Bożena Witkowska, p. Małgorzata Wojtak, p. Marianna Wychocka - Nagrodą Dyrektora Szkoły.
                                        Serdecznie gratulujemy!


7 października 2006r. - poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w ostatniej drodze Łukasza Matysiaka - kombatanta, działacza ludowego i społecznego. Msza żałobna odbyła się w kościele parafialnym w Radzicach, a trumna z ciałem zmarłego została złożona na cmentarzu w Drzewicy.
W listopadzie 1939 roku nawiązał kontakty z majorem Henrykiem Dobrzańskim-Hubalem i wstąpił do jego oddziału. Mimo rozwiązania oddziału nadal działał w organizacji konspiracyjnej. Walczył w szeregach Armii Krajowej. W nocy z 19 na 20 lutego 1943 roku przyjął wraz z grupą kolegów zrzut cichociemnych, a wśród nich przedstawiciela rządu emigracyjnego na kraj Jerzego Lerskiego ps. „Jur”. Pracę w konspiracji opłacił rodzinną tragedią. 6 czerwca 1943 roku w czasie pacyfikacji Radzic zostali zamordowani jego rodzice.

                     CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
 


  


Program Obchodów Święta Szkoły

>>> Zobacz fotoreportaż z Obchodów Święta Szkoły <<<

28 IX 2006
Rajd rowerowy szlakiem wojennym oddziału mjr. Dobrzańskiego
>>> Fotoreportaż z Rajdu <<<

1 X 2006
16:00 - Msza Św. w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie
17:30 - Apel Pamięci przy pomniku w Chodkowie

2 X 2006
9:00 - Ślubowanie klasy I
11:00 - Bieg "Hubala" o Puchar Wójta Gminy Magnuszew
13:00 - Dyskoteka i słodki poczęstunek

 

4 września 2006r. - Nowy rok szkolny - właśnie skończyły się przedłużone wakacje ...

 
Google
 
     
 
..:: Uwaga! ::..
   
Zagłosuj na nas! Szukaj w eduseeku!
 Zagłosuj na naszą stronę !

 Byliśmy laureatami edycji listopad 2003  Konkursu na szkolną witrynę - "Szkoła miesiąca" Super Portalu edukacyjnego Eduseek.  
 

 Szkoła miesiąca listopada 2003 portalu EDUSEEK
  
  
Zobacz koniecznie !!!

 
     
 
..:Aktualności:..
 

* III m. Daniela Rybarczyka
  z kl. VI w Rejonowym  
  Konkursie Historycznym
  w Radomiu

 29.XI.2006 - I m. w Powiatowym Konkursie Ekologicznym *

I miejsce w Powiatowym
   Konkursie Ekologicznym:
   "S.O.S. dla Ziemi"


*  Na zaproszenie SP 21 z
   Lublina uczestniczyliśmy
   w święcie 95 - lecia szkoły.
 

*  Dzień Edukacji Narodowej

 14.X.2006 - Małgorzata Majewska odbiera srebrny krzyż zasługi


 
     
 
: Piszą o HUBALU :
   
     
 
..:: Kronika ::..
 

 
     
     
© 2003-07 Szkoła Podstawowa w Przydworzycach               Webmaster: Małgorzata Majewska