Październikowe wycieczki.

Wrześniowy powrót do szkoły był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowo trudny. Po niespełna roku nauczania zdalnego, odnalezienie się w „starej” rzeczywistości było nie małym wyzwaniem. W październiku nadszedł więc czas na odrobinę przyjemności związanej z tradycyjnym nauczaniem. WYCIECZKI! Zapraszamy na relacje z październikowych wycieczek uczniów Naszej szkoły.

KLASY IV – VIII

W piątek pierwszego października uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Radomia. Jednym z celów wycieczki było uczczenie Dnia Chłopaka oraz integracja uczniów. Ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie wpletli odrobiny edukacji w ten dzień 🙂

Pierwszym przystankiem było więc Muzeum Wsi Radomskiej. Na terenie Muzeum Wsi Radomskiej eksponowane są zabytki architektury ludowej, a wśród nich obiekty wchodzące w skład utworzonego zespołu wiejskiego: XIX- i XX-wieczne chałupy.

Z przewodnikiem na czele udaliśmy się na długi spacer po Skansenie. Zajrzeliśmy do każdej chałupy i zagrody, oglądaliśmy piękne dworskie budynki i ich ciekawe wnętrza.

Zobaczyliśmy jak wyglądała Remiza oraz Kościół. Największą atrakcją okazał się jednak Młyn oraz ogromna kolekcja maszyn i pojazdów rolniczych.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści Przewodnika i z chęcią zaglądali w każdy kąt zwiedzanych budynków.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Drugim przystankiem podczas naszej wycieczki był Park Trampolin Jump World. Park wyposażony jest w mnóstwo większych i mniejszych trampolin oraz różne atrakcje jak basen z gąbkami, poduszka powietrzna, ścianka do wspinaczki czy strefę sportową gdzie można grać w koszykówkę czy siatkówkę. Uczniowie po rozgrzewce z animatorem i szybkim ale efektywnym przeszkoleniu na temat bezpieczeństwa podczas zabawy natychmiast oddali się uciesze skakania.

Skorzystali z niemal każdej atrakcji, a z ich twarzy do samego końca nie schodziły uśmiechy. Wszyscy jesteśmy pewni, że to nie była ostatnia wizyta w tym miejscu 🙂

Pytlarczyk Patrycja

 

PRZEDSZKOLAKI I KLASY 0-III

Dnia 8 października przedszkolaki i uczniowie klas 0-III pojechali do Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Po terenie muzeum oprowadził nas przewodnik, pokazał stare chaty, które mogliśmy obejrzeć wewnątrz wraz z wyposażeniem w sprzęt gospodarstwa domowego.

Wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak życie na wsi zmieniło się na przestrzeni lat. Ogromne wrażenie zrobił na nas budynek straży pożarnej wraz ze sprzętem przeciwpożarowym. Dalsza wędrówka zaprowadziła nas do miejsca, w którym znajdowała się kolekcja ciągników.

Skansen to nie tylko zwiedzanie obiektów, ale również możliwość udziału w zajęciach praktycznych. Dzieci zamieniły się w piekarzy. Podczas zajęć uczniowie poznali proces wypieku chleba, mieli możliwość samodzielnie pozyskać mąkę oraz uformować bułkę z ciasta drożdżowego. Była ona następnie upieczona i każdy mógł spróbować własnoręcznych wyrobów.

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej to niezapomniane przeżycie i ciekawa lekcja historii wzbogacająca naszą wiedzę na temat życia na wsi.

Dominika Kocyk

 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć.

hdr
dav
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
dav
hdr
hdr
dav
hdr
dav
dav
dav
hdr
hdr
bty
dav
dav
dav
dav
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
dav
hdr
dav
dav
dav
dav
dav
bty
hdr
bty
bty