Historyczna nocka filmowa

Dnia 10 listopada 2021r., w naszej szkole odbyła się historyczna nocka filmowa pod opieką pani Agaty Cwyl i pani Marianny Wychockiej. Zaszczyciła nas również swoją obecnością pani dyr. Małgorzata Wojtak.

W godzinach późno popołudniowych na sali gimnastycznej, na dużym ekranie uczniowie klas 7/8 oglądali film „Pianista” w reż. Romana Polańskiego. Wiele wydarzeń przedstawionych w filmie wymagało komentarza historycznego, co robiła pani Agata Cwyl.

Film jest adaptacją autobiografii pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana. W czasie II wojny światowej od 1940 przebywał on w getcie warszawskim. W trakcie wielkiej akcji likwidacyjnej latem 1942 roku wydostał się z getta i dzięki pomocy polskich przyjaciół zaczął ukrywać się w Warszawie po „aryjskiej” stronie. Po upadku powstania warszawskiego przetrwał dzięki kapitanowi Wehrmachtu – Wilmowi Hosenfeldowi. Film, jak i cała II wojna światowa jest bardzo poruszającym dramatem, Człowieka, jego Rodziny, naszej Ojczyzny.

Historyczna nocka filmowa, nie obyła się bez atrakcji. Podzieleni na 3 drużyny odgadywaliśmy hasła i przysłowia polskie, a w międzyczasie zajadaliśmy się pizzą.

Całe wydarzenie skończyło się o godz. 20.00. Wszyscy byli zadowoleni. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i opiekunom naszej historycznej nocki filmowej, liczymy na więcej takich zabaw w naszej szkole.

Uczniowie kl. 7/8