Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to ważna data w historii Polski, w tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości – wyrażamy radość, że dzięki wielu pokoleniom Polaków dziś możemy żyć w wolnym kraju.

Obchody 104 rocznicy rozpoczęliśmy od uczestnictwa w V Magnuszewskim Przeglądzie Poezji Patriotycznej w Magnuszewie. Naszą szkołę reprezentowali:

kat. I – przedszkola i oddziały 0

 • Jowita Frączek
 • Milena Krzysztoszek
 • Franciszek Narojczyk

kat. II – klasy I – III 

 • Weronika Kościjańska
 • Dorota Pasek
 • Marcel Pracz

kat. III – kl. IV – VI

 • Maja Frączek
 • Paulina Kościjańska
 • Patrycja Ośka

kat. IV – kl. VII – VIII

 • Amelia Kalinowska
 • Michał Kądrowski
 • Kacper Sobota

Nasza  szkoła brała udział w gminnych obchodach  Święta Niepodległości, które trwały 3 dni.

9 listopada

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w  V Magnuszewskim Przeglądzie Poezji Patriotycznej wzięli udział  w wieczornicy zorganizowanej w ZSiPO w Magnuszewie.

Dwoje z nich Franciszek Narojczyk i Paulina Kościjańska  zaprezentowali swoje wiersze w trakcie spotkania. Pozostali reprezentanci  odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

10 listopada  

Społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii oraz wspólnie odśpiewała Hymn Państwowy w  ramach akcji “Szkoła do Hymnu”. Tego dnia nauczyciele podczas lekcji  nawiązywali do patriotycznych treści i tematu Narodowego Święta Niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w budynku Centrum Kultury i Tradycji Historycznej w Skansenie Bojowym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie,  odbył się VI Gminny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej pod Patronatem Wójta Gminy Magnuszew.

Naszą szkołę reprezentowało w nim sześcioro uczniów:
Franciszek Narojczyk (P) i Paulina Kościjańska (kl. IV) – laureaci Gminnego konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej w ZSiPO w Magnuszewie oraz wokaliści: Dorota Pasek (kl. II), Klaudia Kreft (kl. VI) i duet: Agata Konofał i Patrycja Ośka (kl. VI).

Organizatorem tej imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie.

 11 listopada

Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Wojtak i opiekunem panią Małgorzatą Krześniak uczestniczył we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz przemarszu na cmentarz parafialny do Kwatery Poległych Żołnierzy. Delegacja szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dni.