Dzień Ziemi

25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W ramach tych obchodów, w połowie kwietnia,  uczniowie klas 4-8 wzięli udział w quizie ekologicznym w dwóch kategoriach wiekowych,  klasy młodsze 4-5 i starsze 6-8. Wyniki quizu były ogłoszone podczas apelu.

Na początku uroczystego apelu w nastrój tego święta, wprowadził nas utwór M. Grechuty „Świecie nasz”.  Apel poprowadzili uczniowie kl. 8,  którzy we wstępie przedstawili  krótką historię obchodów Dnia Ziemi, zarówno w Polsce jak i na świecie.  Druga część uroczystości, w której podano informacje dotyczące naszej planety  w formie ciekawostek, poprzedzona była utworem Majki Jeżowskiej „ Moja planeta”. W tej części przedstawione zostały sposoby na ekologiczny styl życia.

W kolejnej części apelu  P. Dyrektor Małgorzata Wojtak  wręczyła uroczyste dyplomy „ Przyjaciela Ziemi” dla uczestników Quizu Ekologicznego oraz uczniów, którzy przygotowali plakaty tematycznie związane z tym dniem.  Plakaty te zostały umieszczone na szkolnej gazetce. Gazetkę tematyczną przygotowała p. Małgorzata Krześniak, natomiast uroczysty apel i quiz przygotowała p. Beata Kutyła. Na zakończenie apelu wysłuchaliśmy piosenki Roksany Węgiel  „Nie z tej Ziemi” .

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole, miały na celu przede wszystkim uwrażliwić odbiorców na piękno otaczającego nas świata, ale również  zachęcić do ekologicznym stylu życia.

Beata Kutyła

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.