Święta Majowe

W piątek 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia związana z obchodami 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość  rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego – Maja Frączek rozpoczęła spotkanie, które miało formę sejmiku uczniowskiego.

Jako pierwsi głos zabrali uczniowie klas I – III oraz przedstawicielki klas starszych, którzy wprowadzili nas w tematykę związaną z historią tego doniosłego, narodowego wydarzenia. Potem, za sprawą ósmoklasistów, przenieśliśmy się na chwilę na Plac Zamkowy w Warszawie, aby wraz z posłami i królem Stanisławem Augustem Poniatowskim poczuć atmosferę tamtych dni. Następnie młodsi koledzy starali się przybliżyć zebranym znaczenie słów: NARÓD, WOLNOŚĆ, OJCZYZNA. Nie zabrakło również wierszy i piosenek patriotycznych śpiewanych wspólnie z widownią oraz z solistkami: Weroniką i Pauliną Kościjańskimi.
Na zakończenie akademii głos zabrały dzieci z oddziału przedszkolnego. Zrobiły to śpiewająco –  pod kierunkiem pani Agnieszki Jurkiewicz, wzbudzając zachwyt publiczności nie tylko śpiewam, ale także strojami w naszych pięknych , narodowych barwach.

Po zakończeniu obrad sejmiku uczniowskiego głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Wojtak, która oprócz słów podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości, przypomniała nam również o jeszcze jednym, ważnym wydarzeniu.
30 kwietnia 2023 r. mija 83 lata od śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego HUBALA – patrona naszej szkoły. Cześć Jego Pamięci uczciliśmy minutą ciszy.
Małgorzata Majewska
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z tego dnia.