Rajd rowerowy do Chodkowa

 

Podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu, tak i teraz uczniowie z SP w Przydworzycach odbyli jesienny rajd rowerowy do Chodkowa. Wycieczka odbyła się we wtorek 6.10.2020 r. Pod opieką nauczycieli, Pani Agaty Cwyl i Pana Stanisława Gronka, spod szkoły w Przydworzycach wyruszyliśmy duktami leśnymi. Pogoda była rewelacyjna. Choć droga po ostatnich opadach deszczu okazała się miejscami bardzo błotnista, mokra i wąska jak na tak dużą grupę uczniów, to wszyscy poradzili sobie znakomicie.

Zaraz po wyjeździe spod szkoły mieliśmy małą kraksę rowerową, ale skończyło się na lekkim otarciu i większym strachu. Na kondycję uczniów nie można było narzekać, droga do pomnika w Chodkowie zajęła nam jedynie pół godziny! Wykończeni w tym roku byli jedynie opiekunowie. Uczniom doskwierał mały głód, odkręciło się jedno koło od nowo zakupionego roweru, ale humory dopisywały wszystkim.

 

Pierwszym celem rajdu było odwiedzenie miejsca potyczki patrona naszej szkoły, mjr Hubala w Chodkowie. Wspólna modlitwa i zapalenie znicza miało bardzo podniosły charakter. To miejsce dla uczniów naszej szkoły jest szczególnie ważne, dlatego często je odwiedzają i o nie dbają. Odwiedziliśmy też Rezerwat Dębów Biesiadnych im. Mariana Pulkowskiego, gdzie wg legend polował sam król Władysław Jagiełło. Podczas rajdu rowerowego ważne było też poznanie naszej okolicy, jej topografii, warunków naturalnych, ale również doskonalenie sprawności kondycyjnych i koordynacyjnych. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i ruch to najlepsze momenty na integrację uczniów i nawiązywanie kolejnych przyjaźni. W drodze powrotnej na parkingu leśnym pod Ryczywołem zamiast ogniska i kiełbasek w tym roku dla odmiany była pizza.

Trzeci jesienny rajd rowerowy w naszej szkole powoli staje się  tradycją, którą mamy zamiar kontynuować.

Red. Patrycja Pytlarczyk.