Historyczna nocka filmowa

Dnia 30 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się historyczna nocka filmowa pod opieką pani Agaty Cwyl i pani Małgorzaty Gizy. Zaszczyciła nas również swoją obecnością pani dyrektor Małgorzata Wojtak. W godzinach późno popołudniowych na sali gimnastycznej, na dużym ekranie oglądaliśmy film „Ogniem i mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana. Wiele wydarzeń, postaci przedstawianych w filmie wymagały komentarza historycznego, co robiła pani Agata Cwyl.
Po pierwszej części filmu wszyscy wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej „świetliki”, na terenie boiska szkolnego. Zabawa była „przednia” – polegała na zebraniu jak największej liczby numerów zadań, które posiadali uciekający uczniowie,

zaopatrzeni w latarki, zwani „świetlikami”. Zadania dotyczyły filmu, wiadomości historycznych związanych z Niepodległością Państwa Polskiego oraz szeroko pojętej rozrywki.
Po zabawie na świeżym powietrzu dla wszystkich była pizza i dalsze oglądanie filmu. Całe wydarzenie skończyło się po godz. 21:00. Wszyscy byli zadowoleni. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i opiekunom naszej historycznej nocki filmowej, liczymy na więcej takich zabaw w naszej szkole.

Amelia Kucińska
Uczennica kl. VII