NOCKA FILMOWA

Dnia 16 listopada 2023r. , w naszej szkole odbyła się historyczna nocka filmowa pod opieką wychowawców klas: p. Małgorzaty Wojtak  p. Marzeny Kucińskiej oraz p. Patrycji Pytlarczyk. Była również z nami p. Agata Cwyl. W godzinach późno popołudniowych na sali gimnastycznej, na dużym ekranie uczniowie klas 4-7 oglądali film „Król Lew”. Film ten oparty jest na klasycznej animacji Disneya, przedstawiający losy młodego Iwa Simby, który musi odzyskać swoje dziedzictwo po śmierci ojca. Film zachwycił nas niezwykłym realizmem, ale i był bajkowy pod względem efektów wizualnych. Przygody Simby to opowieść o bolesnym pożegnaniu z dzieciństwem, mierzeniu się z dziedzictwem przodków i akceptowaniu cyklicznej natury życia. 

Wieczór był pełen atrakcji. Fajną zabawą była historyczna gra dydaktyczna „Kraj Białego Orła”. Podzieleni na 6 grup rozwiązywaliśmy hasła związane ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwyciężyli: Maja z klasy 6, Piotr z klasy 5, Patrycja z klasy 7 oraz Marcel z klasy 4.   

Przy takich okazjach nie obyło się bez pysznej pizzy.  

Całe wydarzenie skończyło się o godz. 19.00. Wszyscy byli zadowoleni. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i opiekunom naszej historycznej nocki filmowej, liczymy na więcej takich zabaw w naszej szkole.  

Uczestnicy