Święto Szkoły oraz Pasowanie Pierwszoklasistów

Święto Szkoły

20 października – to ważna data w kalendarzu naszej szkoły. 17 lat temu otrzymaliśmy zaszczytne imię – mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Z tej okazji pani dyrektor Małgorzata Wojtak w imieniu społeczności szkolnej zapaliła znicz przy Pomniku w Chodkowie, a uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani Marzeny Kucińskiej przygotowali krótką część artystyczną, w której przybliżyli postać naszego patrona.

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Przydworzycach. W tym roku – zgodnie z tradycją, odbyło się ono 20 października, podczas Święta Patrona naszej Szkoły – mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”.


Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli założyć tego dnia najmłodsi uczniowie, czyli strój galowy i birety.

Podczas ceremonii czworo pierwszoklasistów, w obecności dyrektora szkoły, wychowawcy, nauczycieli, swoich rodziców oraz całej szkolnej społeczności, złożyło ślubowanie na sztandar szkoły.


„Jestem małym Polakiem.
Chodzę do szkoły im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”.
Ślubuję uczyć się pilnie i naśladować Patrona Szkoły.
Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole – po to,
aby nam było w niej dobrze.
Będę starał się być dobrym kolegą.
Będę przyjacielem przyrody.
Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
oraz mojej Ojczyźnie – Rzeczpospolitej Polskiej.”

Następnie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, wręczyła legitymacje szkolne
i pamiątkowe dyplomy, wychowawczyni oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego przekazali upominki – niespodzianki, a rodzice ofiarowali swoim pociechom kuferki z pomocami do nauki.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swój talent wokalny i recytatorski oraz wiedzę o szkole, którą z powodzeniem uzyskały od nich ich starsze koleżanki z samorządu szkolnego, prowadzące tę część uroczystości.

W tym roku również rodzice wystąpili w akademii, zapewniając wszystkich zebranych zgodnym chórem o gotowości bycia wzorem dla swych pociech, wzbudzając tym samym aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Miłym akcentem były także podziękowania ze strony rodziców dla dyrektora szkoły i wychowawcy klasy pierwszej.

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, dzieci udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

Małgorzata Majewska – wychowawca klasy 1

Marzena Kucińska

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z tej uroczystości.