Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, to bardzo ważne i radosne święto państwowe. Obchodzimy je dla upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata w 1918 roku – po 123 latach zaborów. Przez wszystkie lata niewoli Polacy nie pogodzili się z utratą własnej państwowości i przeciwstawiali się zaborcom organizując zbrojne powstania, walcząc na frontach I wojny światowej, ucząc dzieci języka polskiego i polskiej historii, przekazując kolejnym pokoleniom polskie tradycje  i obyczaje, bo przecież: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!”

 W naszej szkole  10 listopada  od odśpiewania  „Mazurka Dąbrowskiego”rozpoczął się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV – V pod kierunkiem pań Marzeny Kucińskiej,  pana Stanisława Gronka.  Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę przygotowaną  pod kierunkiem pani Agnieszki Jurkiewicz.

   11 listopada w kościele p. w. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie odbyła się uroczysta Msza św.  w Intencji Ojczyzny, w której uczestniczyła  delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym.