Startuj z nami| Dodaj do ulubionych     

 
   ..::   Wydarzenia w roku szkolnym 2005/2006   ::..
 

  

21 kwietnia 2006r. Powiatowe boje o tytuł najlepszej drużyny w ruchu drogowym zakończyliśmy plasując się tuż za podium na 4 m. Jak co  roku zawodniczki przygotowywały się do konkursu pod okiem pań: D. Majewskiej i M. Wojtak. Warto dodać, iż organizacja zawodów w tym roku przebiegała znakomicie, nagrody były wspaniałe dzięki współorganizatorom z  Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Dziękujemy za okazaną pomoc i pozdrawiamy!

11 kwietnia 2006r. Uczennice naszej szkoły - B. Janowska, D. Konofał oraz K. Kowalczyk z kl. VI zajęły I m. w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i tym samym będą reprezentowały gminę Magnuszew w eliminacjach powiatowych. Powodzenia!

2 kwietnia 2006r. Ten dzień (2 kwietnia 2005r.) na zawsze pozostanie w pamięci  wszystkich Polaków! W głębokiej zadumie i skupieniu czcimy pamięć Papieża Polaka Jana Pawła II w 1. rocznicę Jego śmierci, uczestnicząc w uroczystej Mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie.
 
W tym dniu również p. dyrektor E. Kapusta wzięła udział w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia witraży Obrońców Westerplatte i Misji Pojednania w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społecznego Misja Pojednania z Ciechocinka.

24 marca 2006r. Zakończyły się szkolne eliminacje do konkursu plastycznego: "Jak bezpieczny i pożyteczny jest prąd" w ramach ogólnopolskiego programu: "Bezpieczniej z prądem" pod patronatem Polskiego Towarzystwa Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej". Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!

21 marca 2006r. Tradycji stało się zadość - nadszedł pierwszy dzień wiosny! Marzanna przygotowana, ale zima nadal mocno trzyma!!! My się jednak zimy nie boimy i witamy wiosnę szkolnym konkursem plastycznym: "Witaj, Wiosno", którego laureatem został E. Wojtas z kl. III.

8 marca 2006r. to nadal w naszych kalendarzach "Święto Kobiet", o którym także i w tym roku nie zapomniała męska część naszej szkolnej społeczności. Były życzenia, montaż słowno - muzyczny i oczywiście kwiaty dla Pań oraz upominki dla koleżanek. Dziękujemy Panowie!

14 lutego 2006r. Karnawał trwa! Ten dzień to nie tylko okazja do wesołej zabawy przy muzyce, ale także dobra sposobność do okazania dowodu sympatii poprzez wręczanie walentynek (w tym roku także nasze zacne grono miało swoich "cichych wielbicieli"). Podczas zabawy nie zabrakło konkursów z nagrodami, które przygotował samorząd uczniowski.

13 stycznia 2006r. w Radomiu odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pod hasłem:. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Uczeń kl. VI - Adrian Szczepaniak zajął w nim zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy, także p. A. Cwyl, która uczy w naszej szkole historii.

22 grudnia 2005r. Rok 2005 w szkole zakończyliśmy montażem słowno - muzycznym p.t. "Orędzie z groty betlejemskiej" przygotowanym przez starszych kolegów pod kierunkiem p. M Kucińskiej. W uroczystości wzięli udział także emerytowani nauczyciele oraz ksiądz proboszcz F. Rafałowski i wójt gminy p. H. Plak.

20 grudnia 2005r. uczniowie z klasy drugiej zaprezentowali swoim młodszym kolegom inscenizację p.t. "Co słychać w lesie?". Dziękujemy za zaproszenie.

9 grudnia 2005r. Wreszcie stało się, a wtajemniczeni wiedzą dlaczego tak późno! Nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Przedtem jednak przeszli kilka prób, którym poddani zostali przez Miłościwie Nam Panującą Panią Jesień - władającą Krainą Wiedzy. Trudy ślubowania osłodził poczęstunek przygotowany przez kochane mamy oraz prezenty i upominki od rady rodziców, samorządu uczniowskiego i wychowawczyni - p. M. Majewskiej. Było miło i wesoło!!!

10 i 14 listopada 2005r. to szczególny czas. Czas pamięci o tych. którzy zginęli walcząc o naszą Niepodległość. Jak co roku odwiedzamy takie miejsca pamięci. W tym roku sztandar naszej szkoły został odznaczony złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Z tej okazji gościliśmy w szkole kombatantów II wojny światowej, którym zadedykowaliśmy koncert słowno - muzyczny: "... A pieśń ujdzie cało" i za to zaszczytne wyróżnienie dziękujemy!

 EKO-fotoreportaż

20 października 2005r. odbyło się podsumowanie działań ekologicznych, pod nazwą "Rodzinny Festyn Ekologiczny".
Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do III edycji konkursu związanego z edukacją ekologiczną, przy wsparciu finansowym Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Gminy w Magnuszewie. Migawki filmowe z naszej szkoły znajdziesz w materiałach Telewizji NASZ POWIAT.   w i ę c e j

7 października 2005r. w Poświętnem odbył się pogrzeb  Józefa Badury , jednego z ostatnich żołnierzy majora Hubala. W ostatnią drogę odprowadzili go porucznicy Jan Maciążek i Łukasz Matysiak, koledzy z Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego oraz uczniowie ze szkół "Hubalowych" i żołnierze 25. Batalionu Dowodzenia im. majora Hubala z Tomaszowa Mazowieckiego.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

7 września 2005r. mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć u siebie artystów scen krakowskich, którzy przedstawili "Egzamin klowna Kleofasa". Widownia bawiła się świetnie, a aktorzy wpisali się także do naszej szkolnej kroniki.

1 września 2005r. - No i wreszcie ...

 
 
     
 
..:: Uwaga! ::..
   

 Byliśmy laureatami edycji listopad 2003  Konkursu na szkolną witrynę - "Szkoła miesiąca" Super Portalu edukacyjnego Eduseek.  
 

 Szkoła miesi±ca listopada 2003 portalu EDUSEEK
  
  
Zobacz koniecznie !!!

 
     
 
..:Aktualności:..
 

*  13 stycznia - 3 m. A. Szczepaniaka w II etapie konkursu historycznego.
*  POLECAMY - blog:
    baśnie i legendy.

 Nasza nowa pracownia internetowa

Zagłosuj na nas! Szukaj w eduseeku!
  Zagłosuj na naszą stronę !
 
     
     
© 2003-06 Szkoła Podstawowa w Przydworzycach               Webmaster: Małgorzata Majewska